Witamy w poradni

Psychologiczno Pedagogicznej

Fundacji Promyk Słońca

Witamy w poradni

Psychologiczno Pedagogicznej

Fundacji

Promyk Słońca

Co nas wyróżnia

I. Kompleksowa diagnoza funkcjonalna

W kontekście zaburzeń rozwojowych nie można mówić o prostych rozwiązaniach i jedynie słusznych terapiach. Dzieci z taką samą diagnozą funkcjonują zupełnie inaczej i w przypadku każdego z nich należy koncentrować się na indywidualnych potrzebach wynikających z wieloprofilowej oceny funkcjonowania dziecka w jego środowisku. Dlatego w procesie diagnozy interesuje nas, jak konkretne dziecko radzi sobie na co dzień i co w jego funkcjonowaniu wymaga priorytetowych działań.

Beautiful young child playing intellectual game. Isolated on white background

II. Specjalistyczna pomoc

Jednym z warunków skutecznej pomocy terapeutycznej jest specjalistyczna pomoc ukierunkowana na indywidualne potrzeby dziecka. Zespół opracowujący diagnozę funkcjonalną wskazuje kierunki pracy z dzieckiem i jego rodziną oraz  główne założenia terapii. Odpowiada również za współpracę z innymi podmiotami mogącymi wesprzeć rozwój dziecka (np. przychodnia, przedszkole, żłobek).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

III. Koordynacja działań wspomagających rozwój dziecka

Czuwaniem nad realizacją indywidualnych działań terapeutycznych wobec konkretnego dziecka zajmują się  doświadczeni terapeuci, którzy kierują pracą zespołów i monitorują przebieg działań.

Każdy proces terapeutyczny podlega regularnej modyfikacji zgodnej z aktualnymi potrzebami dziecka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IV. Zintegrowane działania 

Pracujemy zespołowo. Skuteczność działań terapeutycznych uzależniona jest od współpracy wielu specjalistów, ale również opiekunów dziecka. Wyznaczenie wspólnych działań, zintegrowanych ze sobą tak, by rozwój dziecka  przebiegał w optymalnych dla niego warunkach  i w sposób harmonijny, jest jednym z głównych złożeń terapii.   

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zamknij Menu