Witamy w poradni
Psychologiczno Pedagogicznej
Fundacji
Promyk Słońca
Witamy w poradni
Psychologiczno
Pedagogicznej
Fundacji
Promyk Słońca
System Spiralnej Stabilizacji Mięśniowej (SSM)
Na rehabilitację potrzebne jest skierowanie.
Dostępność wizyt ograniczona jest kontraktem z NFZ.
- 50 zł / 30 min
- (71) 782-77-77 wew. 21, 22
- odwoływanie wizyt: (71) 790-56-17
Realizujemy świadczenia
enel-med
CENTRUM MEDYCZNE
POLMED
MEDICOVER
GRUPA
LUXMED
System Spiralnej Stabilizacji Mięśniowej jest metodą łączącą elementy tradycyjnej kinezyterapii (część aktywna) i terapii manualnej tkanek miękkich (część bierna). Jej głównym założeniem jest praca określonych grup mięśni w czasie wykonywania ćwiczeń z ekspanderami, w celu przywrócenia równowagi w aparacie mięśniowo-więzadłowym i poprawy postawy ciała. Ćwiczenia są wykonywane z niewielkim, stopniowo zwiększającym się oporem. Drugim elementem metody jest rozluźnianie mięśni lub grup mięśniowych za pomocą terapii manualnej tkanek miękkich.
Wskazania do terapii metodą spiralnej stabilizacji mięśniowej:
- bóle kręgosłupa (ostre i przewlekłe)
- bóle stawów
- wady postawy
- skolioza
- przepuklina krążka międzykręgowego („wypadnięcie dysku”)
- rwa kulszowa
- zwyrodnienia w obrębie kręgosłupa i stawów
- przeciążenia w aparacie mięśniowo-więzadłowym
- poprawa koordynacji mięśniowej
kształtowanie sylwetki
Jak wykazały badania, przyczyna bólu kręgosłupa często leży w zaburzonym funkcjonowaniu spiralnych łańcuchów mięśniowych. Ćwiczenia w ramach tej metody stymulują aktywność łańcuchów spiralnych i w połączeniu z terapią manualną dbają o prawidłowe napięcie mięśniowe, rozciągnięcie przykurczonych i wzmocnienie osłabionych mięśni. Dzięki temu możliwa jest odpowiedni stabilizacja kręgosłupa w ruchu i w spoczynku.
Przy pomocy łańcuchów mięśniowych ciało wytwarza siłę skierowaną w górę, która zmniejsza nacisk na międzykręgowe krążki i stawy, a także umożliwia ich odżywianie, regenerację i terapię. Jednocześnie spirale mięśniowe pozwalają na optymalny ruch kręgosłupa.
System spiralnej stabilizacji mięśniowej pośrednio oddziałuje także na narządy wewnętrzne: układ oddechowy, pokarmowy, moczowy i płciowy. Odpowiednia mobilizacja i stabilizacja kręgosłupa pozytywnie wpływa na unerwienie, ukrwienie oraz wydolność narządów wewnętrznych.
Spiralna stabilizacja mięśniowa jest przeznaczona zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych, a także osób w podeszłym wieku. Korzystają z niej również wyczynowi sportowcy.